Preverte si najvýhodnejšie poistenie na trhu

Povinné zmluvné poistenie

EČV sa musí skladať zo 7 znakov. VIN vozidla má min. 3 a max. 17 znakov.
VIN číslo nie je v povolenom formáte.
Vypočítať bez EČV

A prečo práve u nás?

Jednoduché porovnanie všetkých poisťovní prináša výber toho najvýhodnejšieho poistenia. Bezkontaktný proces uzatvárania zmlúv, rýchla komunikácia a spolupráca s najlepšími partnermi ušetria nielen vaše peniaze, ale hlavne čas.

Viac informácií

Príklady povinného zmluvného poistenia

Andrej z Púchova vek: 38, druhé auto
Renault Clio
R.v. 2019, 55kW, Benzín
Lukáš z Bidoviec vek: 28, živnostník
Škoda Superb
R.v. 2018, 140kW, Nafta
Martina z Bratislavy vek: 18, študent
Volkswagen Passat
R.v. 2017, 110kW, Diesel

Užitočné rady

Čo je povinné zmluvné poistenie?

Je to poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Hradia sa škody, ktoré sú spôsobené tretím osobám, či už na zdraví alebo na majetku. Nehradia sa škody, ktoré sú spôsobené na vozidle klienta.

Prečo je dôležité mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie?

Z názvu vyplýva že sa jedná o povinné poistenie a každý držiteľ vozidla zo zákona musí mať povinné zmluvné poistenie. Ak by ste spôsobili škodu a nemali by ste platné povinné zmluvné poistenie, tak nie lenže zaplatíte pokutu vo výške od 16,60eur-3320eur, ale hradíte celú výšku škody na zdraví a na majetku.

Ak si v porovnávači nájdem výhodnejšie povinné zmluvné poistenie ako mám teraz, aký je ďalší postup?

Staré povinné zmluvné poistenie je potrebné vypovedať, kde platí 6-týždňová výpovedná lehota, tzn. 6 týždňov pred výročím musí byť výpoveď doručená do poisťovne(platí to aj pri štvrťročnej alebo polročnej frekvencii platenia). Následne k dátumu ukončenia starého povinného zmluvného poistenia si uzatvoríte nové povinné zmluvné poistenie.

Kedy je dôležité volať políciu pri nehode?

Je dôležité rozlišovať či sa jedná o škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu. Kedy sa jedná o škodovú udalosť ak,
- účastníci nehody sa dohodli kto je vinník,
- nikto nebol zranený/ usmrtený,
- nedošlo k poškodeniu zariadenia cesty, neunikla látka a
- nevznikla škoda na 3990eur,
tak nie je potrebné privolať políciu. Ak jedna z týchto podmienok nie je splnená jedná sa o dopravnú nehodu a podľa zákona je nutné privolať políciiu, lebo v opačnom prípade poisťovňa bude krátiť poistné plnenie a uplatní regres vinníkovi.

Ako postupovať pri poistnej udalosti?

Účastníci nehody musia vypísať správu o nehode a následne vinník nehody nahlásiť do svojej poisťovne poistnú udalosť. Na území SR mu to ukladá zákon o povinnom zmluvnom poistení do 15 dní a mimo územia SR do 30 dní, v opačnom prípade ak to nenahlási poisťovňa bude poistné plnenie regresovať.

Pri uzatváraní nového povinného zmluvného poistenia je dôležité uviesť moju škodovosť?

Áno je to dôležité, pretože v prípade poistnej udalosti, poisťovňa skúma či zo strany klienta boli zadané korektné vstupné údaje. Poisťovne vedia nahliadnuť do registra škôd

Ak predávam vozidlo poisťovňa mi vypovie povinné zmluvné poistenie automaticky?

Nie, klient musí poslať do poisťovne výpoveď z dôvodu predaja vozidla a priložiť do poisťovne kópiu prepísaného technického preukazu. Následne poisťovni vypovedá povinné zmluvné poistenie k dátumu prepisu a vráti nespotrebované poistné.

Ostatné produkty

Poistenie zodpovednosti za škodu pri výkone povolania Cestovné poistenie Havarijné poistenie Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti Poistenie porúch vozidiel

250 000 spokojných klientov

Je dôkazom, že uzatvorenie poistenia nikdy nebolo jednoduchšie. Online porovnanie ušetrí čas, odľahčí peňaženku a prinesie jasný pohľad na poistenie.

Naši partneri