Cestovné poistenie

Cestovné poistenie

Zadajte počet osôb.

A prečo práve u nás?

Jednoduché porovnanie všetkých poisťovní prináša výber toho najvýhodnejšieho poistenia. Bezkontaktný proces uzatvárania zmlúv, rýchla komunikácia a spolupráca s najlepšími partnermi ušetria nielen vaše peniaze, ale hlavne čas.

Viac informácií

Príklady cestovného poistenia

Petra z Bratislavy vek: 28 rokov
14 dní, USA rekreácia
Limit liečebných nákladov bez obmedzenia
Rodina 4-členná
10 dní, Španielsko rekreácia
Limit liečebných nákladov 200 000€
Tomáš z Trnavy vek: 38 rokov
Celoročné cestovné poistenie, Európa
Účel cesty práca - manuálna práca, limit liečebných nákladov 20 000 000€

Užitočné rady

Je dôležité cestovné poistenie ak cestujem do zahraničia a čo si mám všímať pri výbere poisťovne?

Áno je to veľmi dôležité, pretože v zahraničí potrebuje mať klient kryté hlavne liečebné náklady, tz. náklady, ktoré mi kryjú naše zdravotné poisťovne na Slovensku. Napr. v Austrálii po mozgovej príhode bolo klientovi vyplatené plnenie vo výške 51 615eur. Takisto je dôležité si všímať limity liečebných nákladov, podľa toho kam cestujete. V rámci Európy mi postačuje aj limit od 100 000- 200 000eur ,ale v zahraničí už nie, v takomto prípade odporúčame vyhľadať poisťovňu ktorá ponuka neobmedzený limit.

Ak mám európsky preukaz poistenca je dôležité mať komerčné cestovné poistenie?

Určite áno, európsky preukaz poistenca nám platí iba v štátoch EÚ a štátnych zdravotných zariadeniach. V neštátnych zdravotných zariadeniach mi tento preukaz neplatí. Preto je dôležité si vždy uzatvoriť komerčné cestovné poistenie.

V prípade úrazu alebo choroby ako mám postupovať?

V prípade ak si klient uzatvorí cestovné poistenie, je mu automaticky vygenerovaná asistenčná kartička a v prípade úrazu alebo choroby je potrebné bezpodmienečne zavolať na asistenčné služby, tie klienta už nasmerujú ako má klient ďalej postupovať. V prípade ak zdravotný stav to klientovi neumožňuje, tak následne nahlásiť až po tom ako sa jeho zdravotný stav zlepší. Neodporúčame si to riešiť vo vlastnej réžii a až po príchode na Slovensko nahlásiť poistnú udalosť, pretože v tomto prípade poisťovne môžu krátiť poistné plnenie z dôvodu nekontaktovania asistenčných služieb v zahraničí.

Ak som si zaplatil dovolenku cez cestovnú kanceláriu dopredu pol roka, aké pripoistenie je dôležité okrem základného cestovného poistenia?

V tomto prípade je pre klienta ideálne STORNO poistenie zájazdu. Klient pol roka dopredu nemôže vedieť napr., že ochorie alebo dôjde k úrazu kde bude na PN-ke, ochorie niekto blízky, dôjde k smrti blízkej osoby atď.( riziká sú vymenované vo všeobecných poistných podmienkach). Poisťovňa vyplatí cenu zájazdu a odpočíta dohodnutú spoluúčasť napr. 10%, ak je dojednaná.

Ostatné produkty

Povinné zmluvné poistenie Poistenie zodpovednosti Havarijné poistenie Poistenie nehnuteľnosti a domácnosti Poistenie porúch vozidiel

250 000 spokojných klientov

Je dôkazom, že uzatvorenie poistenia nikdy nebolo jednoduchšie. Online porovnanie ušetrí čas, odľahčí peňaženku a prinesie jasný pohľad na poistenie.

Naši partneri